مزایا و نکات کلیدی خرید پروژه ارتش چیتگر در بازار املاک
- مقالات

پیش بینی روند سود دهی پروژه ارتش چیتگر تا پایان پروژه

تعادل در بازار مسکن با ورود بخش خصوصی

به گفته برخی کارشناسان، پیش بینی املاک در 5 سال آینده نشان می دهد که بازار متعادلی خواهد بود. علیرغم کاهش خوش بینی خریداران مبنی بر اینکه اکنون زمان مناسبی برای خرید خانه است ، تعداد خانوارهایی که علاقه مند به صاحب خانه شدن هستند همچنان بالاست. این امر به ویژه در مورد خریداران خانه جوان‌ تر صادق است، که احتمالاً برای اولین بار خریدار هستند خرید پروژه ارتش و در تلاشند تا برای پیش ‌پرداخت پس‌انداز کنند، زیرا اجاره‌ها همچنان به بالاترین حد خود می‌رسند.

پیش بینی روند سود دهی حرکت املاک در 5 سال آینده

به طور همزمان، انتظارات فروشنده برای پیش پرداخت های بزرگتر به نظر می رسد در حال افزایش است که توسط بازار مسکن همچنان رقابتی و خریداران مکرر با سهام نسبتاً در دسترس بیشتر تقویت می شود. بعید است که بازار مسکن به این زودی ها از بازار فروشنده به خریدار تبدیل شود. افزایش نرخ وام مسکن ممکن است مقداری از بخار را از بازار خارج کند و به موجودی اجازه دهد کمی افزایش یابد. همچنین نرخ افزایش قیمت مسکن را کاهش می‌دهد و احتمال داغ شدن بازار مسکن و در نتیجه گرمای بیش از حد بازار را کاهش می‌دهد.

تاثیر قیمت مصالح بر ارزش آپارتمان

به گفته کارشناسان صنعت، عرضه خانه‌های موجود به قدری کم است که حتی کاهش قابل توجه تقاضا به دلیل نرخ‌های بهره بالاتر، آن را به بازار املاک و مستغلات خریداران تبدیل نمی‌کند. از آنجایی که خانه های کافی برای پاسخگویی به تقاضا وجود ندارد، قیمت مسکن همچنان افزایش خواهد یافت، اما ترکیبی از افزایش قیمت مسکن و افزایش نرخ وام مسکن به این معنی است که افراد کمتری قادر به خرید خواهند بود. همچنان افزایش مستمر قیمت، کمبود موجودی و تقاضای خوب وجود خواهد داشت.

تعادل در بازار مسکن با ورود بخش خصوصی و خرید و فروش آپارتمان

 برخی از بازارها نسبت به سایرین نرخ های کاهش قیمت را تجربه خواهند کرد و Sunbelt به ویژه عملکرد خوبی دارد. به نظر نمی رسد قیمت مسکن حتی در برخی از گران ترین بازارهای کشور، یعنی بازارهای درجه یک، کاهشی باشد. در سطح ملی، قیمت مسکن در سپتامبر 2022 نسبت به سال 11.4 درصد افزایش یافت. بر اساس ماه به ماه، قیمت مسکن در سپتامبر 2022 در مقایسه با اوت 2022 0.5 درصد کاهش یافت. هیچ ایالتی کاهش سالانه قیمت مسکن را ثبت نکرد.

خرید و فروش آپارتمان و کسب سود از آن

ایالت هایی که بیشترین افزایش را در سال نسبت به سال داشته اند عبارتند از فلوریدا (23%)، کارولینای جنوبی (17.6%) و تنسی (17.4%). شهرهای بزرگ همچنان افزایش قیمت را در ماه سپتامبر تجربه کردند، میامی با 25.6 درصد، پس از آن فینیکس با 13.8 درصد و لاس وگاس با 13.6 درصد سالانه در صدر قرار گرفتند.

شاخص ریسک بازار CoreLogic (MRI)، به‌روزرسانی ماهانه سلامت کلی بازارهای مسکن در سراسر کشور، پیش‌بینی می‌کند که Crestview-Fort Walton Beach-Destin، فلوریدا در معرض امتیاز پروژه ارتش چیتگر خطر بسیار بالایی (70٪ به اضافه احتمال) کاهش است. قیمت مسکن در 12 ماه آینده برمتون-سیلوردیل، واشنگتن؛ بلینگهام، واشنگتن؛ یوجین، اورگان و تاکوما-لیک وود، واشنگتن نیز در معرض خطر بسیار بالایی برای کاهش قیمت در سال 2023 هستند.

تاثیر قیمت مصالح بر ارزش آپارتمان و واحد های مسکونی

تحقیقات صورت گرفته و بررسی آمار در مورد بازار املاک و مستغلات

یک شرکت تحقیقاتی در سراسر جهان به نام Capital Economics پیش‌بینی می‌کند که افزایش قیمت مسکن در ایالات متحده احتمالاً در سال 2023 کند خواهد شد ، نه امسال. در ماه اکتبر، این شرکت پیش بینی خود را از 5 درصد کاهش قیمت به 8 درصد کاهش داد. Moody’s Analytics نیز بینش های خود را در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر تعدیل کرد و هر ماه کاهش شدیدتری را تخمین زد. این شرکت تحقیقاتی اقتصادی اکنون انتظار دارد قیمت مسکن 10 درصد کاهش یابد و این در بهترین حالت ممکن است. اگر رکود حاکم شود، قیمت ها بین 15 تا 20 درصد کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *