اقتصاد خود را با خرید پروژه‌های ارتش چیتگر تحول دهید
- مقالات

خرید پروژه ارتش چیتگر توسط شرکت آرین ستاره همت غرب

چگونگی رفتار خریداران هنگام سرمایه گذاری در بازار مسکن

پس از ماه‌ها پیشی گرفتن از خریداران غیرسرمایه‌گذار، رفتار سرمایه‌گذاران از فوریه با رفتارهای غیرسرمایه‌گذار مشابه شده است. خرید خانه های سرمایه گذار در سال 2021 نسبت به سال 2020، زمانی که شیوع کووید-19 به فعالیت سرمایه گذاران آسیب رساند، 64 درصد افزایش یافت. امتیاز پروژه ارتش چیتگر خرید در سال 2021 نسبت به سال 2019 قبل از همه گیری 39 درصد افزایش داشت.

فعالیت شرکت های سازنده آپارتمان در زمان کرونا

در حالی که خرید سرمایه گذاران در ژانویه و فوریه کاهش یافته است، در آوریل 31 درصد و نسبت به مدت مشابه در سال 2019 64 درصد افزایش داشته است، در حالی که فروش کل 8 درصد کاهش و تنها 7 درصد افزایش داشته است. درصد سرمایه گذاران در خرید مسکن نزدیک به بالاترین حد خود است. در ماه آوریل، سرمایه گذاران 9.5 درصد از املاک را خریداری کردند که نسبت به 9.7 درصد در فوریه کاهش داشت اما نسبت به سال گذشته 2.8 درصد افزایش داشت.

این درصد بالا هم ناشی از خریدهای سرمایه‌گذار و هم خریداران غیرسرمایه‌گذار است که در آوریل 11 درصد املاک کمتری نسبت به سال گذشته خریداری کردند. نسبت خرید مسکن توسط سرمایه‌گذاران تقریباً دو برابر آنچه در آوریل 2015 بود (4.8 درصد) است، اما سرعت رشد آن در مقایسه با فوریه پس از 19 ماه افزایش متوالی کاهش یافته است.

بررسی آمار فروش آپارتمان مسکونی و اداری

داده های آنها خریدهای سرمایه گذار را تحت نام شرکت نشان می دهد. خریدهای نقدی در آمار بیش از حد نشان داده شده است زیرا فعالیت سرمایه گذاران کوچک تحت نام افراد شامل نمی شود. استانداردهای قبل از همه گیری برای سرمایه گذارانی که املاک را با پول نقد می خرند تغییر کرده است. در سپتامبر 2021، 78 درصد از سرمایه گذاران با پول نقد خرید کردند، که این مقایسه با سال های 2009 تا 2015 است.

چگونگی رفتار خریداران هنگام سرمایه گذاری در بازار مسکن

سرمایه گذاران بزرگتر با سهام بیشتر ممکن است تقاضا را افزایش دهند. یکی دیگر از فعالیت های بیشتر iBuying در این مدت است. از ماه سپتامبر، خرید نقدی سرمایه گذاران کاهش یافته در حالی که خرید وام مسکن افزایش یافته است. خرید پروژه ارتش با نرخ های وام بسیار بالا، این الگو ممکن است در ماه های آینده تغییر کند.

خرید بخش زیادی از سهام شرکت های سازنده آپارتمان

علیرغم این واقعیت که سرمایه‌گذاران کوچک‌تر همچنان بالاترین نسبت املاک را در میان گروهی از سرمایه‌گذارانی که ما پیدا کرده‌ایم به دست می‌آورند، سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر از نظر افزایش فعالیت در سال گذشته از سرمایه‌گذاران کوچک‌تر پیشی گرفته‌اند. سرمایه‌گذاران کوچک‌تر، به‌عنوان کسانی تعریف می‌شوند که از زمان شروع جمع‌آوری داده‌هایشان در سال 2001، 10 ملک یا کمتر را خریداری کرده‌اند.

 64 درصد از خانه‌های خریداری شده توسط سرمایه‌گذاران را در ژوئیه 2020، درست پس از شروع همه‌گیری کووید-19 تشکیل می‌دهند. با این وجود، با افزایش تقاضای مسکن و افزایش اجاره بها در سال گذشته، سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر که از سال 2001 بیش از 50 ملک خریداری کرده‌اند، نسبت خرید سرمایه‌گذاری خود را از 18 درصد در جولای 2020 به 42 درصد در آگوست 2021 افزایش دادند.

بررسی آمار فروش آپارتمان های مسکونی و اداری

حرف آخر

در ماه اوت، تقاضا از سوی سرمایه گذاران بزرگتر به 32 درصد در آوریل کاهش یافته است، اما سهم فروش آنها بالاتر از معیارهای تاریخی تثبیت شده است و سهم بازار را از سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به خود اختصاص داده است. افزایش فروش بزرگ سرمایه گذاران خانه به فعالیت Opendoor، Offerpad و Zillow iBuyer (قبل از خروج آنها از iBuying) مربوط می شود. سهم سرمایه گذار قابل توجه iBuyer در سال 2021 30 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *