- مقالات

توافق بر سر امتیاز پروژه ارتش چیتگر با مشاوره کارشناس املاک

ریسک ورود به بازار املاک و مستغلات

حباب مسکن معمولاً با افزایش تقاضای مسکن در دوره‌ای از موجودی کم شروع می‌شود که می‌تواند منجر به افزایش قیمت مسکن شود. به دلیل افزایش تقاضای قبلی، زمانی که تقاضا کاهش می یابد یا در حالی که عرضه رشد می کند بدون تغییر باقی می ماند، ممکن است حباب ایجاد شود. وقتی خریداران کافی برای خرید موجودی تازه خانه‌ها وجود نداشته باشد، خرید پروژه ارتش ممکن است ارزش ملک به شدت کاهش یابد.

آیا کاهش ارزش مسکن در سال آینده امکان پذیر است؟

بر اساس شاخص تمایل خرید خانه Fannie Mae، اعتماد مصرف کننده به بازار مسکن در ماه ژوئیه کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از سال 2011 رسید. در بیانیه‌ای گفت: «مصرف‌کنندگان مورد بررسی همچنان نسبت به شرایط خرید مسکن ابراز بدبینی می‌کنند و تنها 17 درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که زمان خوبی برای خرید خانه است.» در همین حال، درصد مصرف‌کنندگانی که معتقدند زمان خوبی برای فروش است، در ماه‌های اخیر شروع به کاهش کرده است.

مجله فورچون با Moody’s Analytics تماس گرفت تا از آخرین تحلیل عمیق مسکن خود برای درک بهتر بحران فعلی قیمت مسکن درخواست دسترسی داشته باشد. محققان در سازمان اطلاعات مالی بررسی کردند که چگونه قیمت ملک در 414 بازار منطقه‌ای مسکن تغییر می‌کند. مدل پیش‌بینی مودیز آنالیتیکس پیش‌بینی می‌کند که در میان 414 بازار بزرگ مسکن در ایالات متحده، 210 بازار احتمالاً طی دو سال آینده کاهش ارزش مسکن را تجربه خواهند کرد، در حالی که 204 بازار احتمالاً افزایشی را تجربه خواهند کرد.

کاهش توان خرید آپارتمان با افزایش قیمت در بازار مسکن

به گفته هپ، بیش از آنچه که درآمد محلی نشان می دهد مقرون به صرفه است، قیمت ملک در برخی بازارها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. «بنابراین، با در دسترس قرار گرفتن ساختمان‌های جدید، بازار خانه‌ها ممکن است به دلیل افزایش نرخ‌ها و احساس ارزش‌گذاری بیش از حد کاهش یابد، که می‌تواند منجر به کاهش قیمت شود.علاوه بر این، مهاجرت های زیادی به این مناطق از ایالت های دیگر، در درجه اول شمال شرقی، و بیبی بومرهایی که در حال بازنشستگی هستند، صورت گرفته است.

 این خریداران جدید ممکن است اکنون به فکر نقل مکان به مناطق دیگری باشند که معتقدند هزینه زندگی کمتر است، که باعث کاهش تقاضا می شود و احتمالاً باعث می شود سازندگان قیمت های خود را پایین بیاورند. به گفته این شرکت تحقیقاتی، 183 بازار از 413 بازار مسکن منطقه ای بزرگ در ایالات متحده بیش از 25 درصد “بیش از ارزش گذاری” شده اند. Boise، آیداهو، که 71.7 درصد بیش از حد ارزش گذاری شده است.

تمایل سرمایه داران به خرید پروژه ارتش چیتگر با رشد اقتصادی موجود

روند حرکتی قیمت مسکن

به گزارش فورچون، در حالی که ارزش گذاری بیش از حد لزوماً نشان دهنده کاهش قیمت مسکن در یک بازار نیست، بازارهایی که به طور قابل توجهی بیش از حد ارزش گذاری شده اند، از نظر تاریخی خطر بیشتری برای کاهش قیمت دارند، که مارک زندی، اقتصاددان ارشد مودی آنالیتیکس گفت که در حال حاضر چنین است. این شرکت انتظار دارد قیمت مسکن در این 183 بازار بین 10 تا 15 درصد کاهش یابد. به گزارش فورچون، اگر ایالات متحده وارد رکود شود، مودی آنالیتیکس پیش بینی می کند که این بازارها شاهد کاهش شدیدتر بین 15 تا 20 درصدی خواهند بود.

با تسلیم شدن فروشندگان خانه به فشار فزاینده بر قیمت استطاعت ناشی از افزایش سریع نرخ وام مسکن در ژوئن، چشم انداز کاهش شدید قیمت مسکن بیشتر و بیشتر می شود. به گفته CoreLogic، یک ارائه دهنده تجزیه و تحلیل داده، قیمت مسکن در سراسر کشور در ژوئن 2022 نسبت به ژوئن 2021 نسبت به ژوئن 2021 18.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

خطرات خرید و فروش آپارتمان

اگرچه افزایش ارزش سالانه همچنان قوی بود، اما نسبت به ماه قبل برای دومین ماه متوالی کند شد که تا حدی به دلیل افزایش نرخ وام مسکن و نگرانی‌ها در مورد کندی اقتصاد، کاهش تقاضای خریداران را منعکس می‌کند. خرید پروژه ارتش چیتگر لارنس یون، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک، خاطرنشان می کند که بازارهای مسکن که افزایش قیمت را تجربه کرده اند ممکن است در لحظه ای حساس قرار بگیرند.

خطرات سرمایه گذاری در بازار مسکن و بررسی جوانب مختلف خرید و فروش آپارتمان

او گفت: «آنچه که می توانم بگویم این است که بازارهایی که رونق گرفتند به دلیل ایجاد مشاغل محلی قوی و مهاجرت ساکنان جدید به آن مناطق، از جمله به عنوان بازنشستگان، ایجاد شد. بنابراین، برای مکان‌هایی مانند فونیکس، تامپا، و بویز، ممکن است شاهد کاهش قیمت معنی‌دار نباشیم. آنها همچنین ممکن است برای افزایش قیمت بیشتر آماده باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *